Elewacje

Znane nam od stuleci drewno przeżywa właśnie renesans i coraz częściej stosowane jest do wykańczania ścian i innych elementów budynków.Drewno nadaje budynkom wyjątkowego charakteru i sprawia, że traci on na swej surowości wtapiając się w otaczającą go przyrodę. Elewacje drewniane równie dobrze sprawdzają się w wersji sielskiej, jak i reprezentacyjnej.

Sprawdź elewacje drewniane firmy Vitis na stronie www.vitis.net.pl/oferta/elewacje-drewniane

Przykładowe elewacje drewnianeElewacje drewniane mogą być wykonane z wielu gatunków drewna. Do najpopularniejszych surowców należy: sosna, świerk skandynawski, modrzew syberyjski, dąb i jesion. Oprócz tych charakterystycznych gatunków można stosować drewno egzotyczne: okoume, meranti, mahoń, cedr kanadyjski, badi, iroco, merbau, massarunduda, ipe, bangkirai, tatajuba i amazakoue itp.

Sposób montażu:

Ruszt drewniany tzw. krzyżowy mocowany do tej pory kantówką drewnianą mocowaną bezpośrednio do ściany mocowaną krzyżowo zastąpiliśmy nowszym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Rezygnacja z rusztu krzyżowego a zastosowanie montażu kantówki drewnianej za pomocą kątownika systemowego – marki stalowej (ocynkowanych wzmacnianych przetłoczeniem na zimno walcowanych)w pionie lub w poziomie eliminuje powstanie mostka cieplnego (przestrzeń pomiędzy kantówką a ściana budynku jest w pełni wypełniona dociepleniem czego nie można było uzyskać przy montażu rusztu krzyżowego). Jako docieplenie stosujemy najczęściej wełnę mineralną.

    

   

    


Na tak położony ruszt drewniany zabezpieczony również przez położenie foli paro-przepuszczalnej (foliaElewacje drewniane paro-przepuszczalna działa jak membrana – przepuszcza parę wodną tylko w jedną stronę w przypadku rusztu drewnianego folia jest ułożona tak aby wełna mineralna mogła parę wodną wydalić) i zamontowaną listwą wentylacyjną (listwa wentylacyjna służy do uzyskania dystansu pomiędzy folią paro-przepuszczalną a deską elewacyjną) mocujemy deskę elewacyjną. Wszystkie elementy drewniane rusztu pod elewacją  zabezpieczone są preparatem ognio i biochronnym FOBOS M4. Deski elewacyjne w naszej firmie zostają zabezpieczone maszynowo w dwojaki sposób:

  1. impregnat, podkład i lakier nawierzchniowy – system SIKKENS,
  2. impregnat, olej – system REMMERS

Zdjęcie elewacjiTak zabezpieczone deski montujemy do listwy wentylacyjnej za pomocą wkrętów ze stali lekkich lub stali nierdzewnej.

W naszej ofercie znajdą Państwo różne wzory profili desek elewacyjnych, które można dobrać indywidualnie dla każdego klienta. Nowością jest profil VITIS, który charakteryzuje się ciekawym wzornictwem a przede wszystkim doświadczeni konstruktorzy jak i technolodzy starali się dogodzić klientom w wyniku czego powstał dopracowany i w obecnej chwili najczęściej stosowany profil elewacji drewnianej. Cieszy się on popularnością gdyż w umiejętny sposób został schowany element mocujący co daje nam system montażu deski elewacyjnej bez widocznych elementów mocujących.

System ten pozwala na montaż elewacji drewnianej na istniejące ocieplenie budynku.Elewacje

Nasza oferta pozwala Państwu na różnego rodzaju rozwiązania techniczne jak i estetyczne.

Drewno:

  1. posiada stabilne właściwości mechaniczne i fizyczne – odporne na uszkodzenia mechaniczne, a po zastosowaniu systemu zabezpieczeń renomowanych firm (impregnat, podkład, lakier nawierzchniowy) na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych,
  2. jest materiałem łatwym w obróbce i montażu – eliminuje to ciężki sprzęt i tzw. „mokry” plac budowy,
  3. daje gwarancję właściwej wentylacji ścian budynku, dobrą izolację termiczną i akustyczną,
  4. daje możliwość wymiany uszkodzonych elementów.

 

2 Responses to Elewacje

  1. aneta0131 pisze:

    Fajny styl to nie wszystko, ale ta notka jest zarowno swietnie napisana, jak i bogata w ważne informacje. Temat nigdy mnie nie interesowal, ale zmieniam zdanie. Ciekawe ujecie problemu moze naprawde zmienic nasze podejscie i fajnie jest doswiadczyc czegos takiego odwiedzajac (czesto niedoceniane, niestety) blogi.

Dodaj komentarz